Jurto

29. prosince 2007 v 13:23 | Bohyně Simsalabims |  Odpovědi Magické poradny

Dotaz


Ahojte som zo sloveska chodim na tuto stranku pretoze je super a u nas sa magia dost neuznava ale to je jedno.....Mam dotaz pre vsetky tri, venujete sa len bielej magii alebo troska aj tej temnejsej ? ak ano tak by som potreboval poradit..... v obasti tej ciernej

JohankaCorey
jurto: já jsem sběrač, takže se vlastně nevěnuju žádnej, ale sbíram informace odevšad, zeptej se, možná budu vědět.

Liliana
Jurto,
já osobně se černou magií prakticky nezabývám, nicméně vím, o co tam jde, takže můžeš zkusit ten dotaz upřesnit.
Neodpustím si ale poznámku, že černá magie nevychází z vnitřní síly, ale ze strachu. Hněv, nenávist nebo potřeba manipulace je jen převlečený strach. Myslím si, že i případy, které černou magii "vyžadují", se dají vyřešit čistě a k tvé plné spokojenosti.
Zkus tedy napsat, co potřebuješ a pokusíme se ti co nejlépe poradit - i když spíše ohledně těch jiných cest, jak bys mohl dosáhnout toho, co chceš :-)

jurto, 22.12.2007 16:14
LILIANA: no ide o to ze vsetko zle sa mi vrati a to 3 krat, no a ja to nechcem, chcem to otocit voci tej osobe ktoru nenavidim a este chcem poriadne silnu kliatbu na tu dotycnu osobu poslat ale stale taku nevidim......... a podla mna nenavist nie je strach ja sa tej osoby nebojim ja ju neznasam mam k nej odpor a nic nevie napodobnit to, ked sa nastve clovek ktory sa zaobera magiou

Liliana 23.12.2007 01:17
Jurto, na odpovědi se pracuje :-) Mohl bys napsat, pokud můžeš, o koho jde - jestli je to někdo z rodiny nebo příbuzných, nebo "cizí" člověk? ... kdybys to nechtěl psát sem veřejně, můžeš napsat mail. Díky.
K tomu strachu...v tomhle případě ten strach může být v podobě, že tě ta osoba svým chováním ohrožuje (psychicky, energeticky apod)...jinak by tě ten člověk byl lhostejný.


JOHANKA COREY:
Jde o to, že pokud provedeš zlou kletbu, podle zákonů bílé magie se ti pak 3x vrátí vyslané zlo, může to být však v jiné podobě - například, že nepocítíš lásku a soucit nebo třeba chuť jídla už nebude tak "plná" a podobně. Jsou zde však jisté triky, protože jinak bychom černé mágy asi neznali J, je velice dobré provádět černou magii s maskou - pokud se ti zlo vrátí, pak se odrazí na masku a ne na tebe, nebo mít při magické práci mezi sebou a oltářem zrcátko či otevřené dětské nůžky.
Nicméně, asi podobně jako Lili, ti chci vysvětlit něco o nenávisti, kterou cítíš. Nenávist je stejně jako láska, vášeň, štěstí, pláč, bolest, beznaděj a podobně, projevem tvé duše a zrovna nenávist je projev dosti bezmocný, jelikož nepohne ničím, pouze užírá tebe zevnitř. Je "opačným" citem k lásce a například v pubertě se tyto dva city často střídají nebo jeden může vyrůst z druhého vzhledem k chování tvého protějšku, rodiče, spolužáka a podobně. Obojí je hluboký cit a pokud chceš někomu opravdu ublížit, je nejlepší k němu "nic necítit" - tedy zbavit se nenávisti, která tobě ubližuje a nahradit ji netečností, která ublíží jemu. Musíš dané osobě ukázat, že jsi jaksi "nad ní", že tvůj svět neovlivní její hloupé kecy, snaha ublížit ti atd. Toto samozřejmě není jednoduché. Mohu ti poradit, abys někam zalezl do přírody, nejlépe na skálu za město a křičel - všechnu svoji nenávist vykřič, křič z výšky, aby nepřítel poznal jakou máš moc. Pokud nemůžeš vypadnout, vylez na postel nebo na stůl. Také je dobré kreslit svůj vztek a pak kresby vyhodit, zakopat do země, spálit nebo poslat po vodě pryč. Pokud se ti povede alespoň částečně uvolnit a vyhnat svou nenávist, pak časem uvidíš, jak se kolo spravedlnosti otáčí a tvůj nepřítel na své chování dojede.


LILIANA

Souhlasím s tím, co píše Johanka, takže se budu svými slovy trošku opakovat :-)

Nejprve bych ti ale chtěla napsat, že tvé pocity úplně chápu a rozumím jim. Sama jsem si prošla také obdobím nenávisti k osobě, která dlouhodobě ubližovala nejen mě, ale i mým blízkým. Dokonce si myslím, že bych v jeden čas i tu černou magii použila, kdybych tehdy o ní něco věděla :-) Později jsem se tou otázkou vyslání zlé kletby také zabývala, ale to už jsem pracovala na svém duchovním rozvoji a věděla jsem, že toho doopravdy nejsem schopná.
Myslím, že bych k černé magii sáhla jedině v případě, že by ten člověk byl pro mne nebo mé blízké skutečně hodně nebezpečný a nebyla by jiná cesta...tedy v sebeobraně.
Své nenávisti jsem se ale časem zbavila, protože jsem zjistila, že mi ten pocit škodí - blokuje moji energii a kvůli tomu, co cítím, musím na toho člověka pořád myslet. Nebyla jsem tedy svobodná, nenávist mě s tím člověkem stále svazovala a užírala mě.
Ze své zkušenosti ti tedy můžu napsat toto:
Úplně nejlepší řešení je, když se od toho člověka, kterého nenávidíš, dokážeš odstřihnout. Tím, že ho nenávidíš, vytváříš mezi vámi silnou energetickou vazbu. Čím více ho nenávidíš, tím déle bude ten člověk "strašit" v tvém životě, protože si ho právě touto vazbou k sobě přitahuješ. Pokud k němu dokážeš být lhostejný, ignorovat ho a půjdeš si svojí cestou, pak se vazby uvolní a ten člověk buď zmizí z tvého života nebo ti alespoň přestane škodit.
Záleží také samozřejmě na tom, o koho se jedná a proč ho nenávidíš. Jestli jde jen o "soupeře", který tě zle kritizuje a pomlouvá, nebo jde o člověka, který tě skutečně ubližuje psychicky nebo fyzicky. Pokud pro tebe znamená opravdu nebezpečí, pak je vhodné jednat a bránit se...především cestou zákona, ale můžeš použít i ochranná kouzla.
Pokud jde o někoho, kdo pro tebe vážné nebezpečí neznamená, pak se pokus se svojí nenávistí nejprve pracovat.
Je pravda, jak píše Johanka, že samotná nenávist je vlastně bezmocná. Možná proto chceš jednat a použít nějakou zlou kletbu.
Vyzkoušej nejprve ji ze sebe trochu dostat - tím křičením ze skály nebo si pořiď boxovací pytel apod. Nenávist je totiž hodně silná emoce a když ji budeš zadržovat v těle, může ublížit tvému zdraví.
Můžeš se z toho zkusit nejen vymalovat, ale i vypsat - napiš tomu člověku "zlý dopis" a tam vyjádři vše, co cítíš. Pak ho znič, zahrabej do země. Můžeš těch dopisů napsat víc, třeba deset.

Použití magie:
Pokud věříš, že vše, co vyšleš, se ti třikrát vrátí, pak si skutečně použití černé magie rozmysli. Pokud vyšleš opravdu zlou kletbu a pak se v tobě ozve svědomí, přivoláš si na sebe následky. Pozor tedy, abys tím neublížil hlavně sám sobě.
To, že jsi zatím nenašel tu silnou kletbu, není jistě náhoda.

Doporučila bych ti, aby ses nejprve pokusil se od toho člověka trochu osvobodit. Nenech se jím vyprovokovat, protože to ti jen vezme energii.
Můžeš ale magii použít a provést třeba rituál, který zabrání tomu člověku dál šířit nebo dělat zlo. Nebo kouzlo, pomocí kterého zmizí z tvého života - sám buď ale nejdřív ochotný se ho "zbavit" a už ho víckrát nevidět.
Také si kolem sebe můžeš vytvořit obranný štít, od kterého se vše zlé, co ti ten člověk posílá, odrazí zpět (může mít i podobu zrcadla).

Celkově pěstuj své sebevědomí a vnitřní sílu a nenech se tím člověkem ničit. Raději mu ukaž, jak píše Johanka, že jsi nad ním a že nad tebou nemá žádnou moc. Pokud to jde, soustřeď se více na to, co chceš v životě dokázat, na svoji cestu a štěstí a také na lidi, které máš rád, než na tu osobu.

To je tedy prozatím naše doporučení. Pokud to budeš chtít ještě víc probrat, ozvi se :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petra petra | 12. června 2008 v 10:59 | Reagovat

chtěla bych se zeptat jak se zbavit nenávisti

bohužel cítím nenávist k celé manželově rodině, mají naprosto jiný způsob života než já a taky jsou povrchní a přetvařují se, mě to dělá hrozně špatně, když k nim jdu na návštěvu tak mě bolí žaludek, stýkat se s nima musím, takže bych chtěla docílit netečnosti, abych se s nima bavila, umívala ale absolutně k nim nic necítila a byli mě naprosto jedno, je možné něčeho takového docílit, pokud mě někdo vytáček nebo štval tak jsem se ho lehce zbavila, ale v tomto případě to nejde

2 petra petra | 12. června 2008 v 11:00 | Reagovat

omlouvám se za chyby, psala jsem to rychle :)

3 Petr Petr | E-mail | 24. září 2008 v 21:20 | Reagovat

Ahoj Jurto

potřeboval bych vědět, co to slovo znamená. Jestli vůbec něco. Jde o úkol mého sina do školy.

Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama