Kamullka

29. února 2008 v 0:59 | Bohyně Simsalabims |  Odpovědi Magické poradny
Kamullka, 24.2.2008 18:36
Ahojky začínám s kouzly a chtěla bych se zeptat jestli mi něco hrozi a jestli bych jako čarodějka měla změnit image?děkuji za odpověď

JOHANKA COREY:

V základních kouzlech ti nehrozí v podstatě nic, problémy začínají, až když pracuješ s energiemi. Celkem bezpečná jsou kladná kouzla Měsíční, Milostné nebo Svíčkové magie. Bezpečí a nerušenou práci ti pomůže udržet magický kruh, najdeš mnoho způsobů, jak jej vytvořit a to v knihách, na internetu nebo třeba ve své intuici :-) Pokud bys pak postupovala k vyšší magické praxi, už to tak jednoduché nebude, ale prozatím by měl kruh, nějaké ty bílé svíce a aromalampa nebo kadidlo stačit.
Image měnit nemusíš, nemusí celý svět hned vědět, že se zabýváš čarodějnictvím. Každopádně je zde několik cest, jak se oblékat jako čarodějka: např. gothic, pagan, ritual, faerie lady, fantasy, witch atd. Gothic je černé oblečení, často s krajkami, Pagan je oblečení pohanské, tj. z přírodních materiálů v teplých barvách, Ritual je oblečení používané v praxi, většinou se jedná o bílé nebo černé roucho, Faerie lady jsem nazvala styl např. Doreen Virtue, andělské dámy, je vhodný pro mágy orientované na přírodní duchy, skřítky, víly, gnómy, anděly a podobně, Fantasy je styl celkem praktický, nicméně dosti extravagantní, Witch je klasická neupravená čarodějka, která ale také může být velice krásná a vypadat jako bohyně. Toto dělení ber s rezervou, teď mne napadlo, ale prostě jsem ti chtěla ukázat, že čarodějky nemají vždy kostým, který by je přímo určoval :-)


LILIANA:

Nebude ti hrozit nic, pokud vezmeš magii rozumně a budeš se pouštět jen do oblastí, které máš dobře nastudované a u kterých víš, že na to máš. Pokud o nějaké technice nebo kouzlu pochybuješ nebo z toho máš dokonce obavy, tak ho nedělej - to je základní bezpečnostní pravidlo. Řiď se svojí intuicí a pocity, prováděj jen to, co na tebe působí pozitivně.
Než se pustíš do případné práce s energiemi nebo do nějakých složitějších kouzel, vyplatí se nastudovat si co nejlépe, jak tyto techniky vlastně fungují. Není dobré provádět cokoliv naslepo.
Při magické praxi je celkově důležité udržovat se co nejvíce v harmonii.
Obecně se za nebezpečné považují vyvolávací rituály a samozřejmě techniky černé magie.

Změna image je jen na tobě :-) Obvykle změníš image z těchto důvodů: A) Prostě cítíš, že chceš změnu, přitahuje tě určitý styl nebo barvy - v tomto případě změna image doprovází tvé vnitřní změny.
B) Rozhodneš se pro nějakou image, abys byla "in", upoutala pozornost, chceš se cítit zvláštní, zajímavá.
C) Tvá image slouží konkrétnímu účelu. Cílem je také upoutat pozornost okolí, ale proto, abys této pozornosti mohla využít...to znamená, že chceš záměrně na lidi působit určitou energií.
Tato metodu například rozepisuje A.S. LaVey :-)

Abyste mohli někým manipuloval, musíte být schopni nejdříve upoutat jeho pozornost a udržet si ji. Existují tři metody, jak toho dosáhnout: využití sexu, sentimentu nebo podivnosti, případně jejich kombinace. Čarodějnice musí být k sobe poctivá a rozhodnout sama, do které kategorie nejspíše patří. První kategorie, sex, je zcela evidentní. Jde-li o půvabnou nebo sexuálně přitažlivou ženu, měla by udělat vše, aby byla co nejsvůdnější. Sex používá jako svůj nejsilnější nástroj. Jakmile upoutala sexuální přitažlivostí mužovu pozornost, může si s ním dělat, co chce. Druhou kategorií je sentiment. Sem patří většinou starší ženy. Lze do ní zařadit i čarodějnice typu paní kuchařinka, která bydlí v malé chaloupce a lidé ji považují za mírně potrhlou. Děti jsou obvykle očarovány její fantazií a mladí lidé ji vyhledávají, neboť od ní očekávají moudré rady. Díky své nevinnosti dokáží děti vidět její magické schopnosti. Tím, že se přizpůsobí představě o milé paní ze sousedství, muže mást lidi, aby dosáhla svých cílů. Do třetí kategorie spadá vše, co se týká podivnosti. Hodí se pro ženu, která vypadá divně nebo strašidelně. Když dokáže svého zjevu využít, muže snadno manipulovat lidi, kteří se bojí, co by jim asi udělala, kdyby nevyhověli jejím přáním.
Mnoho žen lze zařadit do více než jedné z těchto kategorií. Například mladá dívka, která vypadá svěže a nevinně a současně je hodně sexy, spojuje sex se sentimentem. Nebo typ femme fatale, který kombinuje sexappeal s temnými podtóny, používá sex a podivnost. Každá čarodějnice musí posoudit své přednosti a rozhodnout, do které kategorie patří, a tyto přednosti pak musí patřičně využít.
Aby se z muže stal úspěšný čaroděj, musí se také zařadit do správné kategorie. Pohledný či
sexuálně přitažlivý muž samozřejmě patři do první kategorie zvané sex. Kategorie druhá, sentiment se hodí pro staršího muže, který muže vypadat jako skřítek nebo lesní čaroděj. Hodný starý dědoušek (často starý zvrhlík!) také patří do této kategorie. Třetí typ představuje muž, jehož zjev budí dojem čehosi zlověstně temného či přímo ďábelského. Každý z těchto mužů bude užívat své schopnosti očarovat víceméně obdobně, jak bylo uvedeno v případe žen.


Samozřejmě je tohle především návod pro satanisty :-), ale můžeš na lidi takto působit i pozitivně a záměrně se oblékat tak, abys vyzařovala pozitivní energii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama