Lucia - LARP

16. února 2008 v 21:55 | JC |  Odpovědi Magické poradny
Lucia, 13.2.2008 20:07
Zdravím, měla bych dotaz. Zabývám se magií, a myslím že jsem s to něčeho dosáhnout, ale je tu věcička, co mě znepokojuje. Baví mě fantasy, a taky hry fantasy naživo- LARP (boje s dřevěným zbraněma, magie na principu PC her - efekty se říkají a hrají, roleplaying..) No a mě malinko znejisťuje tato fantazijní magie. Já se totiž hrozně snadno položím do svojí postavy i se všemi jejími emocemi - proto jsem v tom dobrá. Bojím se ale proto jít za mágyni, protože si nejsem jistá, zda při sesílání fantasy kouzla (Většinou jsou to přímo zraňující věci, firebally nebo třeba vítr co vás odfoukne, ale mohlo by to být i kouzlo na smůlu nebo něco takto reálného) nemohu seslat něco skutečného. Minule jsme "svou vírou" posilovali jistý herní magický předmět, a já se skutečně cítila podobně jako při kouzlu, ale mohl to být jenom dojem vyvolaný atmosférou. Mohu to případně nějak blokovat a zůstat při tom dobrá hráčka? DíkyJOHANKA COREY:
Konečně nějaký soukmenovecJ Woodcraft říkáš...no, ono se to s Witchcraftem zase tolik netluče, jak se může na první pohled zdát. Myslím si, že pokud zůstaneš při LARPu vyrovnaná a budeš si uvědomovat, že se jedná o fantasy kouzlo, sama od sebe do něj pravou magii nevložíš, jelikož to bys musela tomu člověku chtít opravdu ublížit, ne jen jeho postavě ve hře. Z toho, co zde uvádíš je mi jasné, že doopravdy dané osobě ublížit nechceš, a co nechceš, to také magie tvojí rukou nebo skrze tvoje slova neprovede. Také kolem sebe můžeš zkusit udělat ochranné vajíčko, které by případná vyvolaná kouzla filtrovalo, ale nikoli odráželo zpět k tobě! Jinak si osobně myslím, že magie a fantasy jdou velice dobře dohromady, protože dost velká část fantasy je založena na božstvech a mýtech, případně na starých náboženstvích, například já hraju Warcraft 3 TFT a zde se dosti objevují postavy řecké mytologie a i další světové symboliky. A také mojí hlavní bohyní je temná elfka Elune, ač to je možná trochu střelené, vyhovuje mi oproti antickým, egyptským, keltským a všem ostatním "historickým" bohyním mnohem více. Tak doufám, že se další dřevárna povede a kdybys náhodou znala Tibora Paráka, tak ho ode mě moc pozdravujJ

LILIANA:

Myslím, že nějaké nebezpečí účinku fantazijních kouzel by mohlo nastat, kdybys zcela zapomněla na realitu a ke svému hernímu soupeři skutečně na ten okamžik pocítila silnou nenávist (což asi nehrozí, i když do toho vkládáš emoce). Navíc by tvůj protihráč také musel podlehnout fantasy realitě, dostat třeba z tebe strach a pak by si oslabil auru a zpřístupnil ji účinku kouzla.
I v tomto extrémním případě by se to však dalo napravit a případné škody vyrušit, když byste si znovu uvědomili, že šlo jen o hru a že ten záměr ublížit nebyl skutečný.
Stejně jako Johanka si však myslím, že pokud k tomu máš takový zodpovědný přístup a uvědomuješ si, že nikomu ublížit nechceš, tvá herní magie nebude mít reálné negativní účinky. Pokud toho nejsi doopravdy schopná, nepovede se ti to.
Pro jistotu si však můžeš před každou hrou "naprogramovat", že všechna použitá kouzla jsou jen "jako" a nijak tvé spoluhráče nepoškodí. I během hry když sesíláš kouzlo, pokud na to v zápalu boje vzpomeneš, si můžeš znovu připomenout, že je to jen hra.
Pokud bys to chtěla ještě dovést k dokonalosti, využij zmíněné ochranné vajíčko a nebo světelný štít - představ si před sebou štít ze světla, který funguje jako filtr - veškerou tvojí magii, která by mohla negativně působit, rozpustí.
Tak hodně štěstí ve hře i v magii :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lili lili | 7. března 2008 v 19:02 | Reagovat

ja nnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeevvvvvvvvvviiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama