ČASTÉ OTÁZKY I.

12. března 2008 v 17:18 | spolek čarodějů :) |  Odpovědi Magické poradny
Jak se stát čarodějkou (případně čarodějem)?
Chci začít s magií - jak na to?
Nejprve bude dobré nashromáždit nějaké základní informace - přečti si něco o základech magie a o tom, jak funguje. Je dobré získat takový všeobecný přehled, aby ses dokázal/a orientovat.
Doporučuji nastudovat si praktické informace o síle myšlenek a jejich materializaci, o podvědomí, energii a případně i duchovních světech.
Obecně se můžeš rozhodnout pro dvě cesty: buď budeš dál sbírat vědomosti o všem, co k magii patří, budeš se snažit dozvědět se o celém oboru co nejvíc - a nebo si vybereš nějaký obor, který tě nejvíc upoutá a na ten se hlouběji zaměříš. Postupně si pak budeš přidávat další.
Záleží na tom, jestli dáváš větší důraz na teorii a sbírání informací, a nebo na praxi.
Rozmysli si (nebo sepiš), čeho bys chtěl/a pomocí magie dosáhnout, jaké oblasti tě nejvíce zajímají a jaké schopnosti bys chtěl/a rozvinout. Tak dostaneš takovou "osnovu", podle které se můžeš řídit. Ze začátku si vyber oblast nebo dovednost, která je jednodušší a můžeš v ní poměrně rychle dosáhnout úspěchů - to tě povzbudí do další práce. Postupně přidávej ty složitější.
Celkově rozvíjej vlastní intuici (taková ta tušení, nápady a rady, které přicházejí zevnitř) a představivost. Čím lépe, podrobněji a živěji si dokážeš v mysli věci představovat, tím pro magii lépe.
Co se týče výběru literatury, sbírání dalších znalostí apod., záleží především na tom, jakým oblastem magie se chceš věnovat.
Většinou to chodí tak, že ti ty správné informace, které zrovna ke svému rozvoji potřebuješ, přijdou "samy" v ten správný čas. Proto sleduj, co ti kdo doporučí na knížku nebo seminář, co tě upoutá v knihkupectví nebo na internetu. Někdy se stane, že si nakoupíš nějaké knížky, ale nepřečteš je, zůstanou ti ležet v knihovně a pak se za pár měsíců nebo i let stane, že na ně "náhodou" narazíš a je to v ten čas přesně to pravé, co si potřebuješ přečíst.
Důvěřuj svému vnitřnímu hlasu - ten ti často ukáže nejlépe, čemu by ses měl/a věnovat a co si nastudovat.
Většinou doporučujeme pro začátek tyto knížky:
Čarodějnický slabikář M. Košanové (klasické "babské" čarodějnictví),
Kniha stínů S.R.Wolfové (vhodné spíše pro teenagery)
Základy praktické magie od Papuse (trochu složitější)
Učebnice magie od R.Bucklanda (wicca, trochu zastaralé - nicméně si myslím, že pro základy, co se týče historie, elementů, znaků, věštění, bylinek a podobně, je tato kniha stále ještě vhodná.).
Také můžeš zkusit i jiné tituly, seznam některých z nich najdeš na našem webu www.bohynesimsalabims.webgarden.cz/literatura-jc.html ale i jinde, například si můžeš mnoho knih přečíst v internetové knihovně www.grimoar.cz
Pokud by tě zaujala právě wicca, můžeš nahlédnout na stránky www.wicca.cz a ještě připojím jeden odkaz a to na Čarovné zrcadlo, kde si můžeš stáhnout další anglickou literaturu, nebo i pročíst recenze ke knihám dosažitelným na českém trhu: www.zrcadlo.mysteria.cz
Odkazy:
Něco o tom, jak magie funguje:
Literatura:
Stránky o magii apod.:
Existuje něco jako vrozené magické schopnosti?
(JC) Ohledně vrozených schopností se většina mágů názorově liší, tudíž ti nemohu dát spolehlivou odpověď, všichni se rodíme s určitým darem intuice a chápání archetypálních symbolů, jde o to najít tu správnou cestu, například já vidím symboly v tarotu, můj přítel v kyvadle, pomůcky jsou jen ukazatelé našeho nevědomí. navíc se říká, že lidé, kteří "mají dar" od přírody vrozený se magii straní a nechtějí do ní vstoupit tolik jako "obyčejní" lidé...
(Lili) Já mám na to třeba tento názor: každý má v sobě skrytý potenciál pro magii a může v ní dosáhnout mistrovství. Jsou samozřejmě lidé, kteří už se narodí s velkým talentem. To se často vysvětluje teorií, že už v minulých inkarnacích magii studovali a zabývali se jí a z těchto zásob v tomto životě čerpají (tedy si podvědomě vzpomínají na své minulé dovednosti). Lidé, kteří žádné takové "magické" inkarnace za sebou nemají nebo jen minimálně a třeba v tomto životě začínají s magií poprvé, se učí a rozvíjejí pomaleji, protože je to pro ně něco nového, co si nejdřív musí "osahat". Na druhou stranu se rozvoji svých schopností můžou bránit i osoby s velkým vrozeným talentem, jak píše Johanka, třeba proto, že s ní měli v minulosti nějaké nepěkné zážitky.
Skryté magické schopnosti má v sobě každý z nás. Nezáleží na tom, jestli jsi od narození talentovaná, nebo se tvé schopnosti zatím nijak neprojevily - to, co je skutečně důležité, je tvé nadšení pro magii a rozhodnutí se jí věnovat. Pokud budeš opravdu chtít, můžeš se naučit v podstatě cokoliv.
Čím se mohu v magii zabývat?
Léčení - zde je třeba se rozhodnout, jakým způsobem chceš léčit - jestli budeš chtít rozvíjet vlastní léčivou energii nebo využiješ reiki a nebo přímo andělskou energii. Obecně platí, že pokud léčíš druhé vlastní energií, je tu určité nebezpečí vyčerpání a také snadněji sklouzneš k tomu, že léčíš vůlí i toho, kdo to odmítá. Systémy léčení, při kterých jsi prostředníkem energie (reiki, andělská), se považují z těchto důvodů za vhodnější.
Můžeš ovšem léčit i pomocí vizualizace a také klasickou magií (kouzly, rituály apod.)
V každém případě ti doporučím pracovat na své energii, harmonizovat ji a zvyšovat - můžeš například využít metody práce s čakrami.
Další způsob léčení je pomocí bylin, energie kamenů.
Andělská magie - zajímavý, pěkný a účinný "obor" magie založený na spolupráci s andělskými bytostmi nebo na žádostech k nim.
To hlavní, čím andělům "platíš" - tedy to, co od tebe potřebují, aby ti pomohli - je tvá důvěra a otevření se. Pak to funguje výborně a často okamžitě.
Doporučená literatura (velmi pěkně a vtipně napsaná): Andělé - společníci v magii: Silver R. Wolfová
Astrální cestování:
Ohledně astrálního cestování můžu doporučit knížku Astrální cestování pro začátečníky - Edain McCoyová. A web: http://www.astralni-cestovani.info/ Zde je podle mého názoru velmi dobrý postup (hlavně část Astrální šňůra), který funguje bez nějaké velké přípravy...jen to chce udržet koncentraci :-)
Věštění:
Pokud by tě zajímal výklad karet a věštění, z vykládacích metod bych ti asi pro začátek doporučila například runy nebo nějaké jednodušší karty na výklad, aby tě hned neodradilo náročné studium :-) Pěkné jsou třeba karty Bohyně světla, Runové karty nebo klasické vykládací (Lenormand nebo Bonaparte) nebo cikánské karty.
Jinak samozřejmě doporučuji tarotové karty - u nich se ale musí počítat s delším studiem - přeci jen je karet 78 a každá má několik, často protikladných významů. Pokud do nich ale jednou pronikneš, je to neocenitelný nástroj nejen pro "věštění budoucnosti", ale především pro psychologický rozbor a řešení problémů, rozhodování atd.
Odkazy na stránky, kde si můžeš prohlédnout různé karty a také i vyzkoušet výklad:
Další věštecké nástroje:
kyvadlo
křišťálová koule
věštění z ruky - chiromantie:
http://yoohoo.euweb.cz/cantor2004/chiromantie/index.html
http://www.vestirna.com/www2/_ruka/index.php
http://www.astroesoterika.cz/chiromantie.htm
http://www.panna.cz/panna/clanek/247--cteni-z-ruky---chiromantie.html
také doporučuji tuto knihu:
http://www.pknihy.cz/knihy/002210/Velka-kniha-horoskopu.html
Astrologie:
Přírodní magie:
Přírodní magie je podle mého názoru (nejen) pro začátečníky výborná a navíc velmi praktická. V samotné přírodní magii se můžeš věnovat bylinám (rostlinná magie), stromům, energii kamenů atd. Existuje k tomu spoustu literatury nebo můžeš sám experimentovat a sbírat vlastní poznatky a zkušenosti.
Odkazy na rostlinnou magii:
Kameny:
Kineze -tohle je náročnější disciplína Tady bude asi záležet na tom, jaké máš pro ni předpoklady - podle toho ti buď půjde naučit snadno, nebo budeš muset hodně trénovat. Obecně se píše, že je dobré mít k tomu nějakou motivaci...tj, abys měl silný důvod, proč chceš předměty pohybovat. Lidem, kteří to vidí jako zbytečnost, se to pravděpodobně nepodaří.
Jako druhy kinezí se uvádí:
telekineze - schopnost pohybovat předměty silou vůle (také ohýbání předmětů), součástí je tvorba PSI koulí a štítů
pyrokineze - schopnost psychokineticky manipulovat s ohněm - zapálení, ovládání, zhasnutí
chronokineze - schopnost měnit pomocí vůle vnímání toku času
aerokineze - ovládání plynů a jejich proudění
atmokineze - ovládání atmosférických podmínek
elektrokineze - schopnost práce s elektrony (tedy ovládání elektřiny)
lumokineze - schopnost práce s fotony
Zde jsou nějaké odkazy na stránky s návody a cvičeními:
Telepatie:
Existuje samozřejmě spousta dalších oborů:
klasická rituální magie, milostná magie, měsíční magie, šamanismus, druidství, satanismus, …..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smasher Smasher | 13. března 2008 v 16:22 | Reagovat

geokineze - schopnost manipulace s kameny, změna barvy, struktury....

2 Liliana Liliana | E-mail | 13. března 2008 v 22:24 | Reagovat

Smasher: dík za doplnění...no vida, co všechno jde :-)

3 mysel12 mysel12 | 5. září 2008 v 22:00 | Reagovat

jak se dělá živlová magie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama