ČASTÉ OTÁZKY II.

12. března 2008 v 17:19 | spolek čarodějů :) |  Odpovědi Magické poradny
Existují kouzla jako v Harry Potterovi nebo v Čarodějkách?
(JC) Tak především, kouzla jako z Čarodějek nebo Harryho Pottera jsou v realitě neproveditelné, jedná se jen o filmový počítačový trik. Jako zkušený čaroděj byste však i v těchto filmech a seriálech našli pravý magický základ. Ohnivé koule, létání, ničení démonů však v normálním životě nepoznáte ani kdybyste se na hlavu postavili. Jsou lidé, kteří po požití jistých drog nebo po mnoha letech meditace dokážou věci podobné těmto, ale nikdy to nebude tak dokonalé jako filmový trik.
Pokud vám mohu navrhnout jednoduché a neškodné kouzlo, čarodějky umí něco podobného jako je v Harrym Potterovi kozlo Patron, nicméně nevyskočí vám zvířátko z hůlky, ale jen si sami ve svém nitru nebo rovnou kolem sebe začnete tvořit jakoby světelnou kuličku nebo vajíčko, které pak roztáhnete kolem sebe. Tato pomyslná kulička funguje jako ochrana před zlými vlivy z okolí, proti nemocem, narážkám, nadávkám a podobně. Vše zlé se od ní odrazí.
(Lili) Co se týče HP a spol. souhlasím s Johankou - jedná se především o fikci, nicméně nějaký reálný základ tam je, ale jak už bylo napsáno, kouzla by neprobíhala s takovým vizuálním efektem.
Například takové kouzlo Ridiculus má dost reálný psychologický základ - pokud se něčeho bojíš, doporučuje se přehnat to do extrému, až se to stane směšné...a nebo si tu věc zesměšnit přímo. Potom strach zmizí a nebo alespoň hodně ustoupí.
A co třeba lektvary?
(Lili) Lektvary existují, pokud myslíš různé bylinné a chemické směsi, které ovlivňují psychiku člověka. Já osobně používám bylinky jen k léčení. Takže s lektvary magickými zkušenosti nemám. Zde se však podle mého slučuje účinek síly myšlenek a působení daných přísad v lektvaru. Pokud se o ně zajímáš, doporučuji nastudovat si něco z rostlinné(bylinné) magie.
http://eruin.blog.cz/rubriky/magicke-byliny
nebo knížky: Magické rostliny aneb byliny od A do Z od Lavenderové a Franklinové
Herbář tajemných rostlin od Loren Crudenové
Jsou nutné k magii věci jako oltář, svíčky,...? (nemám na ně např. místo, nechci být nápadná/ý,...)
(JC) Pomůcky nejsou nutné, můžeš se zaměřit třeba na vykládání tarotu a k tomu potřebuješ jen balíček. Nebo se můžeš dát na Měsíční magii a venku v přírodě ve vhodný čas provádět kouzla - třeba provázkové - šňůrku lehce někam zastrčíš. Také můžeš zkusit magii svící, ta už je ale nápadnější. Jinak je vhodné dělat si pro svojí ochranu kolem sebe prstem pomyslný kruh. Malou knihu stínů, kam si můžeš psát své poznatky a zkušenosti, také můžeš hodit s propiskou do kabelky.
(Lili) K magii nutně pomůcky ani oltář nepotřebuješ. Magická síla je především v tobě, a proto můžeš výborně čarovat jen pomocí své představivosti - tedy síly své mysli a vnitřní energie. Pokud budeš chtít provést nějaké kouzlo, můžeš vynechat všechny hmotné potřeby (amulety, svíčky, oleje,...), a přesto se může skvěle povést. Pokud tyto potřeby nemáš možnost používat, ale ráda bys je tam přesto nějak zařadila, pak si prostě představ, že je před sebou máš. Nebudou sice skutečné, ale pomocí své fantazie se naladíš na jejich energii, která ti pomůže.
Začínám s kouzly a chtěla bych se zeptat, jestli mi něco hrozí.
(JC) V základních kouzlech ti nehrozí v podstatě nic, problémy začínají, až když pracuješ s energiemi. Celkem bezpečná jsou kladná kouzla Měsíční, Milostné nebo Svíčkové magie. Bezpečí a nerušenou práci ti pomůže udržet magický kruh, najdeš mnoho způsobů, jak jej vytvořit a to v knihách, na internetu nebo třeba ve své intuici J Pokud bys pak postupovala k vyšší magické praxi, už to tak jednoduché nebude, ale prozatím by měl kruh, nějaké ty bílé svíce a aromalampa nebo kadidlo stačit.
(Lili) Nebude ti hrozit nic, pokud vezmeš magii rozumně a budeš se pouštět jen do oblastí, které máš dobře nastudované a u kterých víš, že na to máš. Pokud o nějaké technice nebo kouzlu pochybuješ nebo z toho máš dokonce obavy, tak ho nedělej - to je základní bezpečnostní pravidlo. Řiď se svojí intuicí a pocity, prováděj jen to, co na tebe působí pozitivně.
Než se pustíš do případné práce s energiemi nebo do nějakých složitějších kouzel, vyplatí se nastudovat si co nejlépe, jak tyto techniky vlastně fungují. Není dobré provádět cokoliv naslepo.
Při magické praxi je celkově důležité udržovat se co nejvíce v harmonii.
Obecně se za nebezpečné považují vyvolávací rituály a samozřejmě techniky černé magie.
Světelná ochrana (vajíčko):
Představ si nad sebou krásné bílé světlo. Je to veliký proud toho nejčistšího světla, které znamená nejvyšší ochranu. Tento proud světla proniká celým tvým tělem...vstupuje temenem hlavy, proudí celou páteří až k nohám, naplňuje celé tvé tělo, každou jeho buňku. Pod jeho láskyplnou silou se okamžitě rozpouští veškerá negativní energie a strach. Jsi tímto světlem celá naplněná. S nádechem ho vdechuješ do sebe a s výdechem proudí dál. Toto světlo proniká i tvým srdcem, proudí z něho ven (můžeš ho přitom obarvit na růžovo) a vytváří kolem tebe světelné vajíčko.
Představ si a prociťuj, jak tě kolem dokola ta mocná energie chrání a dodává ti sílu. Vše negativní se v ní rozpouští, odráží všechny energetické útoky. Tvá aura je dokonale chráněná a posílená.
Ochranné amulety a kameny:
pentagram
křišťál, tyrkys, černý turmalín, achát
Jaké kouzlo se můžu naučit (jako začátečník)?
(JC) Můžeš zkusit například Měsíční magii, magii svíček nebo Egyptskou milostnou magii, nebo obyčejné čarodějnictví (knihy: U.York Měsíční znamení + Měsíční magie a milostná kouzla, P.Telesco Magie svíček, C.R.Dillaire Egyptská magie lásky, M.Košanová Čarodějnický slabikář)
Jak se provádejí kouzla?
(Khartazs) Pokud chceš aby se něco stalo, musíš se soustředit na tu změnu, kterou chceš. Dále v sobě musíš soustředit energii a vyslat ji správným směrem. Pokud nechceš dělat kouzla myšlenkově (tj. v chrámu, který si vytvoříš v myšlenkách - to je ta obtížnější varianta), potom máš u většiny napsaná slova. Ta slova jsou spouštěcím mechanismem a postupně jimi uvolníš veškerou soustředěnou energii. Ale opravdu se musíš na tu změnu soustředit.
Zkoušel/a jsem kouzla, ale ani jedno nefungovalo, nevím, co mám delat.
(Lili) Nejdřív si zodpověz poctivě na následující otázky. Nejlépe to funguje, když si k tomu sedneš, uvolníš se a začneš zapisovat, co tě napadne.
Co si o tom, co chceš získat, myslíš?
Máš jasno v tom, co přesně chceš?
Chceš to na 100 %, nebo jsou tam nějaká proti?
Věříš (nebo jsi přesvědčená), že to můžeš získat?
Jaké pocity máš co se týče toho, co chceš získat (radost, láska, smutek, bolest, vztek, obavy)?
Důvěřuješ kouzlu, které provádíš? Důvěřuješ svým schopnostem?
Nejedná se třeba o typ kouzla, kdy bys mohla jít proti vůli druhých (např. milostné kouzlo)?
Pokud chceš rozebrat výsledky, dej vědět třeba na mail. Měla bys však i sama z toho, co napíšeš poznat, kde je zádrhel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama