verč@007

12. března 2008 v 1:21 | Bohyně Simsalabims |  Odpovědi Magické poradny
verč@007, 11.3.2008 13:38
Ahoja poradno,nedávno se mi stala divná věc.Bylo to něco jako sen.Prostě sem spala a najednou,jako bych se probudila.Ale bylo to divný,naproti mně byla taková průhledná žába,hrozně divná (a otravná) a ta mi řekla,že ví , na co myslim a něco mi chce ukázat.A já sem najednou byla oblečená a šla sem jakoby s ní....Byly sme ve škole a ona mi ukázala včerejšek.Byla sem tam já na chotbě a všechny moje kámošky a taky kluk,do kterýho sem zamilovaná.A já se tam z mýho nynějšího pohledu chovala jak totální pipina(ten kluk mě asi nezná...).A pak mi ta žába jakoby ukázala budoucnost.Byly to různý známý i neznámý místa,kde sem třeba ani nebyla,ale já věděla,kde to je.A tam sem občas byla já,jako dospělá a občas ne.A dívala sem se na sebe(já jako moje nynější"průhledný"já a ta žába na mě za x let)A dívala sem se taky na moje kámošky i nepřátele,jak si všichni někoho našly atd...A byl tami ten kluk,a ten tam byl z jednou holkou,kterou znám a vezly kočárek.....A pak mi ta žába ukázala mě jako starší,můj život.Měla sem kocoura,dokonce sem věděla jak se menuje a žila sem sama.A ta žába mi řekla,že to eště můžu změnit,jestli budu chtít,ale že s tim musim začít hned ted!!!A pak sem ležela v posteli a vzbudila se....Bylo to,jako by to byla pravda,hrozně divný...Na vás mám pro to dotaz:Mam tomu snu přikládat nějakej větší význam(jestli to byl sen),chtělo mi to něco sdělit nebo sem jenom cvok a mam to nechat plavat???Předem dík za odpověd...!!!=D


JOHANKA COREY:

Ahojky, tomu snu bych určitě přikládala velký význam!
Pokus se změnit to, co se ti na tobě ve snu nelíbilo, třeba to potom i s tím klukem půjde líp 
Žába byla zřejmě tvůj průvodce, ochránce nebo patron, který tě chce včas varovat.
Být tebou, vedla bych si od teď zápisník snů, třeba se ti ukážou další důležité symboly a rady.
Dávej také pozor, když se ve snu opět objeví žába nebo se bude nějaký prvek či úryvek stále opakovat, na ty zaměř svoji pozornost, nabádají tě ke změně, kterou vyžaduje tvé podvědomí.
Žába jako symbol:
- Žáby a žabáci jsou velcí čarodějové. Dokážou nejenom skákat přes potok, ale - hop a hop - a jsou v jiném světě. Jednou na zemi, podruhé pod vodou. Jejich skoky představují magická kouzla, jejich schopnost se přizpůsobit je symbolem příjímání nových myšlenek.
- Moudrý člověk přijme žábu s celou její ošklivostí, tomu se pak za odměnu otevřou nevídané možnosti.
- Žába je symbolem změny a ve starověku byla symbolem znovuzrození. Málokdo dnes ví, že ve starém Egyptě nosila královna světa duchů a čarodějka Hekat talisman představující žábu s nápisem "vstala jsem z mrtvých". Pro starověké Řeky byla žába zasvěcená bohyni lásky Venuši. Babyloňané viděli v žábě symbol plodnosti. Pro Indiány je žába tvorem, který ovládá déšť a v Severní Africe žába jednou přinese lidem od bohů nesmrtelnost.
- Pokud je vaše nejoblíbenější zvíře žába, je to nejspíš vaše totemové zvíře. V tom případě máte sklony přemýšlet nad se starými moudry, pátráte po tajemných a neobvyklých věcech a stejně jako žába jste schopni se rychle přizpůsobit nečekaným změnám. Jste pyšní na svoji nezávislost, ale zároveň dokážete snadno pochopit pocity druhých lidí. Když někdo přijme žábu jako své totemové zvíře, stane se žába jeho ochráncem a pomůže mu překonat velké změny, které ho v jeho životě čekají.
- A nakonec nahlédneme do snáře, kdyby se vám třeba po přečtení tohoto článku zdálo o žábách. Žáby v rybníce viděti - mnoho peněz obdržeti, štěstí v obchodech, věrná láska
Zdroj: http://www.kidsland.cz/poradna_detail.php?id=4414
- Třínohá žába je v Číně považována za tradiční symbol štěstí a přicházející hojnosti. V tlamičce drží minci a tím finanční hojnost stimuluje.


Žába ve snáři:

- je významným symbolem proměny (vajíčko - pulec - žába), proto je její výskyt ve snech průvodcem vnitřní proměny snícího, která může být skrytá, tušená nebo viditelná
- kvákání: ohlašuje vystupování méně nebezpečných a někdy dokonce radostných obsahů podvědomé mysli, které se právě v podobě žáby vynořují do denního vědomí, včetně snů, aby byly vědomou myslí zpracovány (naopak, nebezpečné obsahy podvědomé mysli jsou symbolizovány tichým a útočným krokodýlem) -
- velikost žáby: je synonymem objemu podvědomých obsahů, které bychom měli vědomě zpracovat


LILIANA:

Tvůj sen je velmi zajímavý a určitě pro tebe má důležité poselství. Může se skutečně jednat o náhled do pravděpodobné budoucnosti. Je možné, že nějakým svým chováním nebo myšlením do ní silně směřuješ, a proto tě na to sen upozorňuje. Vypadá to, že z pohledu tvé duše je třeba něco v tvém životě změnit už nyní, abys třeba pak skutečně nezůstala sama. Žít sama sice není nic strašného a některým lidem to tak vyhovuje, ale předpokládám, že ty bys dala přednost partnerství.
Ta žába bude buď tvé podvědomí, duše a nebo se může jednat i o průvodce vtěleného do této podoby podobně jako v šamanismu.

Další významy žáby jako symbolu:
- často je považována za měsíční zvíře
- v Číně spjata s principem jin
- v Japonsku byla žába považována za zvěstovatele štěstí
- V Indii byla známa představa velké žáby, která je oporou světa; vedle toho se v ní spatřoval symbol temného, s hmotou spjatého života nebo - v pozitivním smyslu - plodné Matky Země
- středověká víra spatřovala v žábě čarodějnické zvíře a používala žabí kosti v milostném kouzlu

Žába v Medicinských kartách: http://www.ranka.cz/medicina/38.htm

Pokus se tedy provést změny, které ti ve snu žába doporučila. Také si všímej, jestli se symbol žáby neobjeví i jinde - například její obrázek, někdo o ní bude mluvit apod. To tě může přivést k dalším informacím nebo tě tímto způsobem bude chtít tvá duše na něco upozornit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 verč@007 verč@007 | 12. března 2008 v 9:45 | Reagovat

Wow!Tak díky moc!:D-Zajímavý je,že poslední dobou mi kámošky začaly říkat,že sem nějaká jiná,ŽE SEM SE ZMĚNILA!Zatim ale eště nerozpoznávam jestli k lepšímu nebo k horšímu.Uvidíme,co čas ukáže...A snář si zavedu,už sem o tom uvažovala dýl...Moje snou sou většinou...takový podivný...=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama