Mia (epilepsie)

8. dubna 2008 v 10:27 | Lili |  Odpovědi Magické poradny
Dotaz:
Ahojky všichni,
pokud by mi někdo mohl poradit,ráda bych věděla jaká je duchovní příčina epilepsie. Koukla jsem na pár odkazů duchovních příčin nemocí, ale nenašla jsem ji. I za jiné rady či doporučení týkající se EPI budu vděčná.
Lili tak tohle je novinka která mě docela srazila na kolena, fakt se snad z toho nevyhrabu, když má člověk pocit, že se nějak vše dostává do rovnováhy tak zákonitě přijdě nějaké bum a já už to snad podvědomě čekám. Ještě CT mozku, snad aspoň to bude ok.
LILIANA:
Jako příčiny epilepsie se uvádí: veliké vnitřní napětí, nahromadění, nashromážděná obrovská energie v těle, která při záchvatu shoří, vybije se.
Utlačení něčím velmi mocným.
Boj dvou světů - při záchvatu nastane vpád jiného světa ("nadpřirozených sil"), dojde k uvolnění zadržovaných částí bytosti.
Také vpád extatického dění do světa každodenních událostí, který je ale příliš mocný pro duši, a tak prchá, aby se zachránila.
Potlačení nevázaného jednání
(zdroj: Nemoc jako symbol - Rudiger Dahlke)
Pocit perzekuce. Zavrhování života. Obrovský vnitřní zápas. Násilí vůči sobě.
(zdroj: Louise L. Hay)
Psychicky nebo duchovně se při epilepsii doporučuje:
Vypustit a vyžít napětí, nechat sám sebe padnout, vypustit na celé čáře.
Snažit se o vrcholné zážitky.
Navázat kontakt s "druhým světem" (podvědomím, vyšším vědomím,...).
Prožívání radosti v životě. Vidět život jako věčný a plný radosti.
Léčivé působení kamenů
Při epilepsii by měly pomáhat tyto kameny:
Zlatý topaz - posel sluneční energie, naplňuje plným vědomím, jasností, kreativitou, jeho světelný náboj prosvěcuje celý organismus včetně nervového systému, odstraňuje blokády v solar plexu, pomáhá po nervovém šoku a při vyčerpanosti, posiluje v citové oblasti.
Stříbro - oslabuje epileptické záchvaty, aktivuje celkové síly k upevnění a naplnění života, tiší rozčílení, podporuje meditaci
Zlato - podobné působení jako stříbro
Měď - ovlivňuje pozitivně léčbu nemocí, podporuje a posiluje nervovou soustavu, tiší rozčílení, tlumí strach a obavy ze smrti, zmírňuje křeče
Zelený turmalín (nebo forma "meloun" - zelenorůžový) - harmonie mentální oblasti a nervové soustavy
lapis lazuli - vnitřní harmonie, prohlubuje vnitřní pohled, důvěru ve vyšší vedení, podporuje meditaci, intuici
další: jaspis, achát, pyrit, smaragd
Pokud si budeš chtít pořídit nějaký kámen, řiď se svojí intuicí a vyber si takový (nebo takové), který tě bude přitahovat, u kterého budeš tušit, že by tě jeho energie pomohla. Můžeš samozřejmě experimentovat a jejich účinnost vykoušet v praxi.
Kamínky si můžeš prohlédnout a přečíst si o nich další info třeba zde: http://www.volny.cz/lecivekameny/default.htm
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liliana Liliana | E-mail | 11. dubna 2008 v 16:02 | Reagovat

[172] Mia, mail, 9.4.2008 17:36

Ahoj Lili, děkuji ti za vysvětlení. Asi máš pravdu, nevěřím, že mohu žít dlouhodobě bezproblémový život. Chtěla bych to cítit a vnímat jinak, ale zatím mi to nějak nejde. Jakmile jde vše jak bych si přála, místo toho abych se dostávala do stále většího klidu ,tak jsem tím více v napětí a v očekávání co přijde. I když určité pokroky postupně zaznamenávám, ale jde mi to hrozně pomalu. Důležité je, že vím, že to jde a to mě sune kupředu. Myslím, že se mi v poslední době hodně povedlo se synem. Vím, že se stále opakuji, ale základ jsem měla od tebe. Nedávno byl vyhlášen nejlepším žákem ve třídě.Lepší se jeho vztah se sourozencem, celkově mi dělájí oba velkou radost. V práci jsem spokojená, mám ocenění od rodičů a dětí s kterými pracuji, vím, že mě mají rádi. Manželství jakž, takž, ledasco bych sice změnila, ale v jádru bezproblémové manželství. Mám radost z těchto věcí, nejsou to přece jen maličkosti. Ale stejně jsem v neustálém napětí a nedokážu se uvolnit, nedokážu odpočívat, relaxovat, pořád mám pocit, že jsem něco neudělala nebo udělala špatně.

Jinak dle R. Dahlke - EPI nashromaždění obrovské energie v těle - nevím , ale mám pocit, že ji vydávám dost. Utlačení něčím velmi mocným - nevím jak si mám toto vyložit, mohla by si mi prosím pomoci s vysvětlením? Děkuji

Všem krásné dny Mia

---------------------------------

Liliana:

Jsem moc ráda, že se ti daří. Jsi úspěšná a schopná a také by ses tak měla vidět a oceňovat. Nestresuj se zbytečně, nikdo nemůže stihnout všechno a udělat to vždy dokonale. Pochval se za to, co všechno zvládáš a že to zvládáš tak, jak to nejlépe v danou chvíli jde.

K vysvětlení příčin:

Jako klíčové bych viděla to, co jsi napsala: "jsem v neustálém napětí a nedokážu se uvolnit, nedokážu odpočívat, relaxovat, pořád mám pocit, že jsem něco neudělala nebo udělala špatně".

Nahromaděná velká energie v těle se bude vztahovat právě k tomu napětí. Co se týče toho utlačení, zde to bude tlak povinností, nutnosti něco dělat a splnit vlastní nároky na sebe, neschopnost se uvolnit.

Myslím, že pro tebe bude velice důležité naučit se vypustit, uvolnit se, relaxovat! Ze začátku to může být těžké, ale určitě ti to pomůže. Je třeba, abys ze sebe dostala co nejvíce to napětí, aby ho tělo nemuselo odstraňovat násilně záchvatem.

Možná ti bude vyhovovat začít aktivní relaxací - procházkami, výlety, vhodnou fyzickou aktivitou (co třeba tanec?), tvořivou činností apod. Přes toto aktivní uvolnění se snáz dostaneš ke klidnějším technikám relaxace.

Zkus si určit povinně alespoň hodinku denně, kdy budeš odpočívat nebo se věnovat něčemu takovému, při čem se pobavíš a odreaguješ.

Také si můžeš zavést tzv. Deník pochval - každý večer doplníš alespoň 10x větu: "Dnes se chválím za to, že........" To ti pomůže odstranit nespokojenost s vlastním výkonem.

Přeji, ať se daří :-)

2 WaclawE WaclawE | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:30 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na darkprincessrady.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama