Gradius-pyrokineze

23. května 2008 v 23:22 | Liliana |  Odpovědi Magické poradny
Gradius, 9.5.2008 00:03

Sry jestli to sem nepatri ale muze mi nekdo trochu objasnit pyrokinezi? Jak se mam propojit s plamenem a jak si ho mam predstavovat nebo co mamudelat aby se pohnul? A este kdyz ho chci shasnou, mam si predstavit ze tam proste neni? Dekuji za odpoved
Liliana, 9.5.2008 00:25
Gradius:
jasně že to sem patří :-) Shodou okolností se o pyrokinezi také zajímám, takže ti můžu napsat doporučované postupy a pár vlastních zkušeností (najdeš to pak v Odpovědích).

Gradius, 9.5.2008 00:28
To bych byl rad, dekuji. Je neco co by tu silu zvetsovalo jako napr nejaky amulety nebo neco takoveho??

Dagoon, 9.5.2008 21:01
Gradius:
No pyrokineze není jen tak... Lili jsem taky varoval v tom ce přijít :)
Snad to nebudeš zneužívat - pamatuj na pravidlo tří :)
Jinak ti přeju hodně štěstí a úspěchu!

Gradius, 9.5.2008 21:06
Jj, vim ze to neni jen tak... A to pravidlo tri?... asi mi nejak uniklo xD ale zneuzivat toho jiste nebudu ;)

Liliana, 9.5.2008 21:54
Gradius a Dagoon:
Ona je potencionálně nebezpečná až když se ti opravdu začne dařit...takže tak půl roku až rok (nebo i víc) můžeš být klidný a nejlépe trénovat sebeovládání a harmonizovat své emoce :-)
Pravidlo tří...no já myslím, že stačí úplně obyčejný zákon příčiny a následku...takový ze vzteku vyhořelý byt... :-D

ODPOVĚĎ:
Zde jsou návody, které jsem posbírala na internetu, plus v závěru má doporučení:
"Pyrokineze" je součást psioniky (PSI sil) ovládajících oheň. Zahrnuje veškeré schopnosti manipulace s ohněm jako zakládání, ovládání a uhasínání. Je to dost pokročilá schopnost, která, pokud jí neumíte moc ovládat, může hodně uškodit.

Klíčem k pyrokinezi je zaměřit se na to, co chcete, aby začalo hořet a hodně se na to soustředit a přát si to.
-----
Pyrokineze je jak už mnohým určitě říká název ovládání ohně myslí. Tato schopnost není čistá telekineze. Pyrokineze je schopnost mysli zapálit oheň bez použití jakýchkoli nástrojů. Jde tu pouze o myšlenku, že se něco vznítilo a ono se to opravdu stane.

Takže, základem pyrokineze je meditace a schopnost se soustředit. Stejně jako u telekineze.
---------
Jak napovídá i to, že "Pyr" znamená latinsky oheň - pyrokineze je schopnost manipulace s ohněm. Od základních úkonů jako zapálení a uhašení, až po úkony vedlejší jako teplota, tvar plamene,…

To, že je to povšechní schopnost snad už opakovat nemusím. Jako všechny podobné je součástí "Pokladu Nibelungů" který máme všichni hluboko v sobě.

V tomto článku bych se však chtěl zaměřit ne pouze na pyrokinezi, ale i na jiné termické působení jehož následkem je vrůst teploty cílového objektu.

V tomto ohledu je asi nejznámější vědecky testovanou osobou Nina Kulaginová, která dokázala na vzdálenost asi jednoho metru působit termicky na ostatní osoby, kterým se poté na kůži objevily puchýřky a zarudnutí způsobené popálením.

Také bych ještě chtěl upozornit, že pyrokineze je jednou ze schopností, která se může tát (vymkne-li se z rukou) nebezpečnou. Je to schopnost do značné míry závislá na emocích a při nějakém emočním vypětí, případně při stresu by mohlo dojít k "nehodě".

Cvičení:

Naladění se na oheň
(vhodné jako večerní cvičeníčka)

Představte si, že jste v zemi ohně. Půda pod vašima nohama je rozpraskaná žárem a veškerá zbylá vegetace je sžírána věčným ohněm. Ze země šlehají vysoko do horkého a suchého vzduchu plameny. Na obzoru jsou pouze sopky, žhavé pláně, pouště… Uprostřed toho všeho stojíte Vy. Jako zázrakem na Vás nedoléhá žár plamenů a zpustošené země. Přímo před Vámi hoří oheň. Přistupte tedy blíže k němu a navažte s ním spojení. Jde to lehce. Jakmile na to pomyslíte jste s ním propojeni a můžete ho ovládat. Dělat s ním, co si zamanete. Na cokoliv pomyslíte, plamen hned reaguje. Můžete ho uhasit a nebo ho změnit v obrovský oheň. Můžete ho na jednom místě uhasit a na jiném opět zažehnout…

Zhasínání

Budete potřebovat krabičku sirek, nebo svíčku (Je těžké se rozhodnout, protože při držení sirky se můžete spálit a navíc nehoří moc dlouho. To sice u svíčka nedělá, ale hořící vosk se pravděpodobně bude hůře zhášet.)

Taky tedy… ujištěni, že Vás nikdo a nic nebude rušit zaujměte sobě příjemnou polohu (dbejte však na bezpečnostní opatření při práci s ohněm) - nejlépe ve vzpřímené poloze u psacího stolu. Chvíli relaxujte a snažte se oprostit se od věcí všedního dne.

Když jste uvolněni, zapalte svíčku a nebo vezměte do ruky sirku. Připravte se škrtněte. Nyní, když oheň hoří se s ním snažte spojit. Vytvořit spojení (jakýsi datový kabel/tunel) mezi Vámi a plamenem. Snažte se sním spojit a když si myslíte, že je spojení dostatečné - vydejte myšlenkový příkaz, aby plamínek zhasl. Prostě na to ze všech sil myslete. Může to vizualizovat. Představujte si, jak plamínek vyhasíná až nakonec zhasne úplně. Pokud cvičíte sirkou, nechci Vám kazit radost, ale je možné, že sirka prostě zhasla sama od sebe. Pokud cvičíte se svíčkou a tohle se Vám povede, je to s největší pravděpodobností Váš pyrokinetický úspěch.

Tančící plamínek

Pohodlně se usaďte, třeba do křesla. Podle mě je ze začátku lepší použít zapálenou svíčku. Soustřeďte se na plamínek a na nic nemyslete. Je to těžký, ale de to. Postupně soustředění přesuňte nad plamen (jde to i do stran). Na toto místo se soustřeďte. Po nějaké době vraťte pohled znovu na plamen a hned zase zpátky na ono místo. Postupně uvidíte že se plemen začne zvedat. Samozdřejmě to chce trénink. Nejedná se o dny, ale o týdny, dokonce i měsíce. Pak to stojí za to a můžete se těšit že jste to dokázali.
---
Zavřete všechna okna kolem sebe, pohodlně se usaďte a postavte si před sebe zapálenou svíčku. Nedívejte se přímo do plamene, koncentrujte se na jeho základnu, jinak hrozí oční problémy. Snažte se pohybovat plamenem do stran, mějte ale na paměti, že plamen svíčky rozhýbe i malý poryv větru.
---
Sedněte si někam do místnosti kde vás tak deset minut nebude nikdo rušit a kde není žádný průvan.Zapalte si svíčku.Zadněte si tak dva metry od svíčky a upřeně na ní koukejte.Uklidněte si tok myšlenek a soustřeďte se jenom na tu svíčku.Všímejte si tvarů a barev.Pokud si budete myslet že již dokonale tuto svíčku ovládáte tak se podívejte tak centimetr nad ní.Plamen by se měl poposunout taky centimet nahoru s vaším zrakem.Podíváte-li se doprava plemen se taky nakloní doprava.To samé i doleva.Podíváte-li se dolů plamen by měl zhasnout.To už ale dokážete budete-li cvičit každý den třikrát podobu pěti až deseti minut.Nejprve se vám to nepodaří sním pohnout ale nevězte hlavu.Časem se vám to povede a vy jednou budete hýbat jakkoli svíčkou,budete jí umět rozsvítit i zhasnout,zvednout atd.prostě s ní dokážete divy!
----

Zažehnutí plamene

Po nějaké době cvičení můžete pozvolna zkoušet něco obtížnějšího - oheň zapálit.

Zprvu se spokojte s tím, že se Vám podaří mírně rozžhnout uhlíky na právě zhaslé sirce, ale budete-li trpěliví…
---
Potom, co umíte uhasit sirku, tak se musíte soustředit na její vzplanutí. Za pár měsíců se začne sirka červenat, jako by chtěla vzplanout, ale nic. Po další době tréninku ale oheň znovu vzplane. Tím jste se naučili pyrokinezi, ale nepočítejte, že necháte shořet školu. Chce to ještě hodně tréninku k zdokonalení této síly.

Samozřejmě toto můžete dělat i se svíčkou. Alespoň se nespálíte...
---
Postavte před sebe svíčku. Nyní se uvolněte, dýchejte pravidelně(nádech nosem, výdech pusou). Sklidněte mysl a obraťte její pozornost na svíčku před vámi. Představte si jak knot svíčky doutná až přejde v plamen. Vybavte si zápach kouře, ciťte to jako by to doopravdy bylo a ono to bude.

Takto cvičte ze začátku tak 5-10 minut. Později by jste měli svíci zapálit do dvou minut.
---
Pokud někdo zvládne toto je tu další varianta pyrokineze a to, že vytvoříte ohnivou kouli ve svých dlaních. Postup:

Soustřeďte se na vzrůstající teplo v prostoru mezi dlaněmi. Upněte k tomu svou mysl. Vzniká koule, ohnivá jako slunce. Cítíte její teplo, ale to vás nikterak nepálí.

Ohnivou kouli se můžete také naučit házet a tím zapálit to na co jste kouli hodili. proto se také této schopnosti říká pyrokineze(pyro-oheň, kineze-mysl). Vytvoříte oheň a kineticky tento oheň vystřelíte na určité místo. Vytvořit kouli můžete i v jedné dlani, ale koule z jedné dlaně je podstatně menší, účinek při vrhnutí se však nemění.
----
Je i nepřímá varianta pyrokineze. To znamená, že aby jste něco zapálili nemusíte u toho být a dívat se na to. Stačí když si to představíte v mysli, jak to začíná doutnat a po sléze hořet.
----
Ze začátku to funguje tak, že jakmile se přestaneš soustředit plamen zhasne. Po čase se však mysl zdokonalí natolik, aby vtiskla plamen do reality a tudíž v ní zůstane ikdyž se přestaneš soustředit.
---

Každý má svou cestu k úspěchu(samozřejmě nejen v pyrokinezi) trochu jinou, takže se nebojte experimentovat a zkoušet vlastní metody. Co vyhovuje jednomu, druhému nemusí sedět přesně na tělo, takže se nebojte si trénink upravit podle svých představ. Přeji vám hodně zdaru při vašich(doufám že úspěšných pokusech) s pyrokinezí a nezapomeňte… nejdůležitější je víra.
-----------
Moje doporučení:

Vyplatí se začínat se zhasínáním sirek - to je nejjednodušší, takže tě to povzbudí do dalšího tréninku. Asi to bude chtít trochu experimentovat s tím správným způsobem napojení se na oheň - aspoň u mě to tak bylo, že jsem nejdříve zkoušela "tvrdé soustředění" , než mi došlo, že se mám spíše uvolnit a pak se mi najednou začalo dařit zhasínat plamen jakoby "bez práce", dalo by se říci pouhým pohledem.

Ke svíčce bych doporučovala přejít, až se ti bude dařit zhasnout každou sirku, kterou zapálíš. Můžeš experimentovat i s různými typy sirek (obyčejné, krbovky, speciální větruodolné apod.).

U svíčky se musíš připravit na to, že je dobře živená voskem, takže to bude chtít více trpělivosti. Asi se vyplatí si vzít nejprve nějakou malou, třeba dortovou a pak přecházet na větší.

S tréninkem zažehnutí plamene bych počkala, až se bude dařit zhasínání…i když je to samozřejmě na tobě, co ti bude vyhovovat.

Určitě jsou ale důležitá cvičení typu "tančící plamínek" - to můžeš trénovat i u táboráku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sadangel sadangel | Web | 26. května 2008 v 16:47 | Reagovat

som to skusala ale som debil proste to nevim

2 Liliana Liliana | E-mail | 28. května 2008 v 20:58 | Reagovat

sadangel:

zkoušet je málo, chce to poctivě trénovat :-)

3 Zerdar Zerdar | 4. července 2008 v 12:00 | Reagovat

Už umím zhasínat ale ne zapalovat

4 Liliana Liliana | E-mail | 15. července 2008 v 21:25 | Reagovat

Zerdar:

Zapalovat je podle mého o dost těžší...uvádí se tak půl roku pravidelného tréninku, ale bude to individuální.

5 xD xD | 10. září 2008 v 20:21 | Reagovat

Ono, je nejlepsi si k tomu pustit nakou hudbu... (mam zkusenosti pouze z Telekineze) Telekinezi jsem zvladl behem 3 Hodin (roztocit PSI-Wheel) Uvidime jak to pujde s Pyrokinezi, jestli s tim nak pokrocim tak sem pisnu moje zkusenosti a ruzny >>figly<<. Hudbu, doporucil bych neco klidnejsiho...

6 Obi-Wan Obi-Wan | E-mail | Web | 3. ledna 2009 v 15:49 | Reagovat

Ahoj všichni jsem hrozivě zapálený začátečník s telekinezí a PSI-wheel jsem roztočil během 3 dnů - pak jsem pořádně zavřel dveře a od té doby mi to nejde :-)

Prosím kohokoli kdo má s telekinezí zkušenost tak ať mi napíše na e-mail protože se to chci hrozně moc naučit a budu vděčný za nějakou radu ohledně telek.

Pořád nevim jak přesně na to - tak kdo to umíte tak mi pls dejte vědět

7 Obi-Wan Obi-Wan | E-mail | Web | 3. ledna 2009 v 15:53 | Reagovat

Potřeboval bych tak něco jako.......osobního učitele :-)   ( ozvěte se někdo ! )

8 One One | 28. ledna 2009 v 22:14 | Reagovat

naučte se léčit sám sebe od různých bakterialních a virovích onemocnění tohleto dokázat je mistrovství.

9 ondra ondra | E-mail | 28. ledna 2012 v 15:06 | Reagovat

ahoj trénuju se svíčkou ae nejde mi to dokážu zatím jen plamen trochu zmenšit a to nepatrně může mi někdo poradit jka to zhasnout ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama