Nina a Nillo

3. června 2008 v 11:32 | BS & Khartazs |  Odpovědi Magické poradny
Nina, 24.5.2008 16:01

před několika dny se mi stalo že jsem šla ke svý kamarádce se kterou se rozešel kluk na tom neni nic divnýho až na to že..jsem citila jeji pocity a nejenom její ale nekdy když s nekým mluvím tag proste na chvílí cítím co cítí ten člověk...myslim že by to mohla být empatie ale spíš me zajímá jak bych empatii mohla "rozvést"?


EMMA
Nina: podporu empatie bych prováděla meditací, pohodlně se posaď, případně polož, dej si do aromalampy nějaký jemný vonný olejíček (existuje i směs přímo pro meditování), pokud máš problémy se soustředěním postav před sebe žlutou nebo modrou svíci a nakresli na ní znak vzduchu (trojúhelník špicí vzhůru, vodorovně přeškrtnut). Poté zavři oči nebo zapal svíci a dívej se do plamene. Počítej od 10 do jedné a poté začni uvolňovat tělo (od prstů u nohou postupně až k hlavě). V tuto chvíli si říkej nějakou afirmaci, větu typu "Ať se mé empatické schopnosti bezpečně rozvíjejí." Nebo můžeš zkusit i něco poetičtějšího, pokud tě něco napadne. Zároveň si představuj, jak už tuto schopnost máš a jak s ní dokážeš pomáhat druhým. Přemýšlej nad tím, jako by to už byla realita. Poté napočítej 1 - 10 a pomalu rozhýbej tělo. Oči otevři až na konec a to do dlaní, ať tě neoslní světlo.


LILIANA
Empatie se dá rozvést a využít k mnoha užitečným činnostem. Pomocí "čtení pocitů a myšlenek" můžeš například i diagnostikovat psychické nebo zdravotní problémy, lépe jednat s lidmi (protože víš, co skutečně cítí).
Rozvíjet tyto schopnosti můžeš na několika rovinách. Jednak můžeš použít meditací a "vnitřního programování" tak, jak popisuje Emma (jen bych doporučila pro větší účinnost použít oznamovací větu, ne přací - "Mé empatické schopnosti se bezpečně rozvíjejí."). A jednak - a to je ta důležitější část - trénovat, zkoušet, experimentovat. Zkus se na lidi, se kterými mluvíš, naladit a vnímat zprávy, které ti přicházejí. Dalším krokem je, že tohle zkusíš i na dálku bez jejich přítomnosti - představíš si nějakého svého kamaráda nebo známého a opět budeš vnímat, co ti při nalazení se na něj přijde.
Doporučuji také současně rozvíjet všeobecnou intuici.
Několik knížek, které by se ti mohly hodit:
Sanaya Roman: Osobní síla skrze uvědomění
Penney Peirceyová: Cestou intuice


A na závěr uvádím dvě zajímavá cvičení, která můžeš s někým vyzkoušet:

Tváře
Sežeň si někoho do dvojice a sedněte si proti sobě v místnosti, která je osvětlená jen natolik, aby tam nebyla tma.
V uvolněném, relaxačním stavu si vzájemně začněte prohlížet tvář a rysy obličeje...asi 5 až 10 minut. Může se stát, že toho druhého uvidíš úplně jinak - změní se věk, rasa, pohlaví. Někdy můžeš vidět i zvíře nebo jiné symboly. Takhle získáš o tom druhém podvědomé informace, které nemusí být jenom symbolické, ale i skutečné a někdy můžou souviset i s jeho minulými životy.
Pak to spolu proberte, co jste viděli, a pokuste se vaše vize vysvětlit (co asi znamenají a k čemu patří).

Psychometrie
Dvojice si vymění předměty, které jim patří (hodinky, prstýnek, náramek, klíče,...) - mělo by jít o předměty, se kterými je v kontaktu hlavně jejich majitel.
Po uklidnění a relaxaci se soustředíš se zavřenýma očima na předmět toho druhého, který držíž v rukou. Snažíš se vnímat myšlenky, pocity, obrazy a dojmy, které ti v souvislosti s předmětem přijdou.
Pak si zase vyměníte zkušenosti a zážitky ...a rozeberete, co jste zjistili.

------------------------------------

Nillo, 24.5.2008 23:19

Ahoj.Potřebuju pomoc.Jsem empat.Dřív mi tahle schopnost moc nepřekážela ale poslední dobou je to síla,vůbec to nemumím ovládat,neexistuje způsob jak se obrnit proti cizím pocitům.A můžu tak jako přebírám pocity přebírat i schopnosti?

A jak se dá ovládat spontánní telepatie?


Khartazs, 29.5.2008 14:14

Nillo: Jsem taky empatik a v druhém nejhorším stadiu. Dokáži to ale ovládat. Jde o to, nechat ty city druhých proudit skrze sebe, ale nepojímat je a neuzavírat do sebe. Zní to divně, ale je to tak. Spontánní empatii lze ovládnout, ale musí se to cvičit.

EMMA

Nillo: buď můžeš zkusit obdobnou meditaci a afirmaci pozměnit pro tvůj účel (př.: "Nechť dokáži své empatické schopnosti lépe ovládat.") nebo jednoduše praktikuj ochranu před vnějšími vlivy pomocí energetického vajíčka/koule, které si pomyslně vytvoříš kolem sebe. Začni s malou kuličkou na svém hrudníku a pomalu ji rozšiřuj, vizualizuj si ji jako bílou, modrobílou, nebo v barvě, která tě dle tvé intuice nejlépe ochrání (ne černou!) a roztáhni ji kolem celého svého těla a aury. Telepatii můžeš cvičit pomocí tzv. Zenerových karet. (http://nehudek.wz.cz/zk/index.php)

LILIANA

Můžeš se k tomu postavit dvěma způsoby. Pokud se rozhodneš, že ti cizí pocity opravdu vadí a nebudeš v některých situacích své empatické schopnosti potřebovat, pak se můžeš naučit pomocí své vůle své citlivé vnímání za učitých okolností "zablokovat".
Jinak se většinou používá ochranný štít (koule), který bude filtrovat emoce přicházející od druhých. Důležité bude tuto ochranu skutečně procítit uvnitř sebe (tj. vnímat, jak tě prostupuje světlo, klid, vnitřní síla).

Moje verze světelné ochrany (vajíčko):

Představ si nad sebou krásné bílé světlo. Je to veliký proud toho nejčistšího světla, které znamená nejvyšší ochranu. Tento proud světla proniká celým tvým tělem...vstupuje temenem hlavy, proudí celou páteří až k nohám, naplňuje celé tvé tělo, každou jeho buňku. Pod jeho láskyplnou silou se okamžitě rozpouští veškerá negativní energie a strach. Jsi tímto světlem celý naplněný. S nádechem ho vdechuješ do sebe a s výdechem proudí dál. Toto světlo proniká i tvým srdcem, proudí z něho ven a vytváří kolem tebe světelné vajíčko.
Představ si a prociťuj, jak tě kolem dokola ta mocná energie chrání a dodává ti sílu. Vše negativní se v ní rozpouští, odráží všechny disharmonické energie. Tvá aura je dokonale chráněná a posílená.


Další možností je ta, kterou uvádí Khartazs (nebo jí podobná). Je sice náročnější, ale pokud máš v úmyslu do budoucna se svými schopnostmi dál pracovat a vyvíjet je, bude to téměř nezbytné.
Jedná se o techniku, kdy nekladeš emocím přicházejícím od druhých vnitřní odpor - tj. nebojuješ s nimi jako s něčím zlým, ale považuješ je jednoduše za určitý druh energie. Pokud zachytíš energii nějaké emoce, pokus se ji pozorovat nezúčastněně, nehodnoť ji, neřeš ji, pouze ji bez doprovodných myšlenek sleduj jako divák...po chvíli se sama rozplyne.
Emoce druhých nás zasahují proto, že na ně nějak reagujeme. Obvykle v nás probudí nějaký vnitřní problém, otevřou nějakou skrytou ránu a my je začneme podporovat svými vlastními myšlenkami, znásobujeme svými pocity. Pokud se ti podaří natrénovat určitý odstup a dosáhneš pozice pozorovatele, máš vyhráno. Samozřejmě to nemusí jít hned a bude třeba trénovat. Doporučuji současně pracovat i se svými vlastními pocity. Stejnou technikou pozorování (vlastně meditace) můžeš rozpustit i je.
Další možností je naučit se aktivovat v sobě klid a pozitivní energii i za ztížených podmínek. Můžeš využít již zmíněné "světelné ochrany" (vajíčko, koule) s tím, že tuto vyšší energii procítíš. Jakmile se ti podaří naladit se na tuhle "vyšší vlnu" energie, získáš přirozenou imunitu vůči disharmonickým pocitům, které přichází od druhých.

Co se týče afirmací, použij kladnou oznamovací větu v přítomném čase.
Např. "Dokonale kontroluji a ovládám všechny své síly a schopnosti."
"Jsem dokonale chráněn (proti)..."

Pro ochranu a harmonizaci můžeš využít i energie kamenů - vyzkoušej křišťál, tyrkys, černý turmalín nebo také černý obsidián

Křišťál:
- neutralizuje negativní energii, očišťuje
- vysílá pozitivní energii, dodává rovnováhu, posiluje

Tyrkys:
- má schopnost negativní pocity a vjemy vstřebat dříve, než se uloží a usadí ve vědomí člověka
- Posiluje svou energií silové pole, které nás obklopuje, chrání před nežádoucími vlivy okolí.
- Pomáhá při komunikaci
- zajímavost: mění zabarvení: jestliže jeho nositel je nemocen nebo očekává nějakou neblahou událost, blankytně modrá barva zmatní a šedavě zezelená. Vystavíme-li kámen na krátkou dobu slunci nebo zakopeme-li jej do země, jeho jasné tóny se vrátí.
Pozn.: je choulostivý na sluneční světlo, pot (tj. i sůl), oleje a kosmetiku


Černý turmalín:
- má očistnou a léčebnou sílu
- negativní energii kolem nás spíše rozptyluje a odpuzuje než absorbuje, a stává se tak jakýmsi štítemSpontánní telepatie se dá ovládat cvičeními a pěstováním schopnosti kontrolovat a usměrňovat své myšlenky.
Na internetu najdeš pár cvičení pro začátek (http://www.zahady.mysteria.cz/telepatie.php), jinak se poohlédni po nějaké literatuře.

Já doporučuji například knížku: Sanaya Roman - Osobní síla skrze uvědomění
Nenajdeš zde sice klasická "psychotronická" telepatická cvičení, ale vzhledem k tvým potížím s empatií, by ti mohla být užitečná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asront Asront | E-mail | 30. listopadu 2008 v 0:22 | Reagovat

Nilo:rozpustit dá se co do sebe pojmeš když pčedem víš,že to nezvladneš tak se to snaž soustředit na cokoli jineho nebo sním mluv se zavřennou pusou a hadej části těla co se pohybují při činosti třeba kolena.Ahoj

2 Asront Asront | E-mail | 30. listopadu 2008 v 0:23 | Reagovat

občas se propni

3 Alena Alena | E-mail | Web | 28. ledna 2009 v 13:54 | Reagovat

Mam jednoho kluka ktereho miluji jak mam zařídit aby se mnou chtel chodit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama