Peter-hydrokineze

1. června 2008 v 1:19 | BS & Khartazs |  Odpovědi Magické poradny


Dotaz:

Peter, mail, 25.5.2008 13:22

Dobrý den. jak jsem si přečetl na úvodní straně o pyrokinezii tak mě napadlo jestli se o stejné případy může jednat i u vody. A jestli jsou podobné postupy a co je jednodušší jestli voda nebo oheň.

Khartazs:
Phyrokineze a hydrokineze jsou si podobné. V jednom ovládáš oheň u druhého vodu. Ani jedno není lepší, než to druhé, protože jsou to protikladné živly. Nikdy se nemůžeš nic naučit, musí Ti to být dáno. Jsou na to testy.

Liliana:
Jak píše Kharazs, jedná se o hydrokinezi...zkus zapátrat na netu, určitě někde budou nějaká cvičení a nebo si je můžeš vytvořit i sám podle vzoru práce s jinými živly.
Obecně jde o to, aby ses na daný živel co nejlépe naladil, spojil se s ním. Poté je třeba zapojit soustředění, abys vodu začal ovládat svojí vůlí. Nejdřív si samozřejmě vybereš něco jednoduchého (např. pracuješ jen s trochou vody), pak postupně přidáváš náročnější cvičení. Doplňkem by měly být meditace (nejen na zklidnění mysli, ale také na lepší spojení s živlem).
Co je jednodušší (pyro nebo hydrokineze) - řekla bych, že to bude především záležet na tom, jaký živel je ti bližší, který v sobě více máš nebo na který se dovedeš lépe napojit, případně který tě více přitahuje.
Doplňuji příklady cvičení:

Cvičení:
1.cvičení:Napusťe do umyvadla tak 1-3 centimetry studené vody a položte do něj ruce dlaněmi vzhůru. Nechte je tam tak 3 minuty. Potom je vyndejte. Samozřejmě ,že z nich bude kapat voda . Vy se musíte soustředit na každou kapku a po dostatečném procvičení voda bude skapávat pořád méně a méně než nakonec neskapne z vašich rukou ani kapka.

2.cvičení:Naplňte skleničku vodou, ale ne až po okraj. Po meditaci či zklidňujícím cvičení si sedněte k misce s vodou. Ukazováček ponořte do vody a vnímejte její teplotu, ponořte se uplně do pocitu, který ve vás vyvolá. A pak se soustřeďte na pohyb vody. Představte si jak se voda začne hýbat dokola směrem, který ji určíte. Ponořte se hluboko do toho pohybu, celá vaše mysl bude kroužit ve víru. Ze začátku pomalu, pak bude pozvolna rychlejší a rychlejší až se utvoří vodní vír. Ukazováček pak vytáhneme a nad vodní hladinou, pohlceni do představy víru, budeme kroužit přesně tak, jak jste si to představovali s vodou. Nejprve pomalu a pak pozvolna zrychlovat.

Poznámka pro skeptiky: V tomto se nejedná o vír vytvořený pohybem vzduchu rozdmíchaným ukazováčkem ruky.

Toto cvičení lze dělat i bez pomoci ukazováčku, pouze pomocí mysli. Ale nejprve radím, aby jste začali s výše uvedeným cvíčením přesně podle návodu a později to zkoušeli výhradně myslí bez pomoci prstu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | 24. září 2008 v 19:01 | Reagovat

kde jsou ty testy?

2 Arloh Arloh | 28. ledna 2009 v 16:40 | Reagovat

to to je pro všechny co chtějí zesílit v magii http://magiedobra.blog.cz/0901/magieklub

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama